Ik heb een droom. Ik droom ervan dat kinderen op school meer mogen spelen en dáárvan kunnen leren. Ik droom ervan dat leerkrachten gelukkig voor de klas staan. Ik droom ervan dat ouders snappen dat kinderen ‘vies’ uit school komen omdat ze die dag kind zijn geweest.
Ik zag een filmpje bij Martijn over het Finse waarin Michael Moore het Finse onderwijs onder de loep neemt en dacht, dát wil ik ook hier in Nederland. Ik droomde hardop en kreeg een tip van veelkunner en meesterdromer Martijn van Osch, en zette mijn droom op Droomstad Den Bosch.
Ik werd overweldigd met mailtjes en reacties en verstijfde eigenlijk een beetje. Het was aan het einde van een heel hectisch schooljaar en ik was aan het eind van mijn Latijn. Kon er niet zinvol op reageren en besloot toen om het even te laten rusten.
Maar nu school weer begint, weet ik weer waar mijn vlammetje van oplaait. Het voelt als mijn missie om kinderen weer te laten spelen op school. Om directeuren, leerkrachten en ouders in te laten zien dat dit beter is. Om geluk te onderwijzen en te leren van Finland.
Ik werd door het Brabants Dagblad benaderd: of ik een interview wilde doen mét foto. Ik ben akkoord gegaan, maar met veel zenuwen. Want ja, wat weet ik er nou van? Maar ik ben ervaringsdeskundige pur sang, dus hop, gewoon doen. Het is een mooi interview geworden door Mieske van Eck, met een prachtplaat van Dolph Cantrijn en ik ben er best wel trots op.
(Mental note voor mezelf, volgende keer GEEN ZWARTE KLEDING, DEEN! En mijn haar los. 😉 )
(Even klikken voor groter formaat. Mocht je mee willen doen, haak dan aan! Mail mij op deendondersteen@live.nl)
Gefeliciteerd met je echte interview!
Stoere foto van je., in het zwart gekleed of niet.
Het artikel doet me aan een leraar van groep 6 van mijn dochter denken. Hij had in de klas van perspex één kubieke meter gemaakt en dat gevuld met water. Kind voor kind mocht in badkleding en met duikbril voelen hoe groot 1m3 eigenlijk is. Er waren ouders die daar schande van spraken en hun kind van school haalden. Dat was pas hartstikke stom.
Groetjes