Vandaag in de categorie VVD-er met PVV-corvee natuurlijk ons aller Stef Blok. Tot voor kort de grijze muis op het Binnenhof: “Stef Blok, de man over wie niemand iets wil weten”. Het prototype voor Rutte’s Normaal. Doen. In het kabinet Rutte II kreeg hij steevast de laagste publieke waardering, maar die eer heeft hij nu af moeten staan aan minister (k)Wiebes. Dat raakt Stef niet, Stef is stoïcijns en gunt een ander de spotlights. Zo willen ze er wel meer van hebben in Den Haag. Ze gaan allemaal voor het Blok.
Geen geblunder
In het gelinkte artikel in de Volkskrant, geschreven rond de tijd van de formatie, staat een prachtige quote: “Het hoogste goed straks tijdens Rutte III: stilte. Geen onhandige interviews, geen wilde teksten, geen geblunder in de debatten.” Nou dat hebben we gemerkt, met de memo-affaire en de jokkebrok Halbe Zijlstra. En natuurlijk Klaas Dijkhoff die graag grapjes maakt over dobbernegers en uitkeringstrekkers – kortom al die armoedzaaiers die te stom zijn om zich in te vechten.
Diezelfde Klaas die zelfs ik als linksig vrouwtje een tijdje geleden nog best sympathiek vond. En nu gaat grijze muis Stef Blok ook al over de schreef!
Het Halbe-virus
Ik vermoed dat dat door Halbe komt. Die heeft iets besmettelijks. Het Halbe-virus dringt door in het ambt dat hij ooit bekleed heeft. Kijk maar naar zijn staatssecretarisschap en vergelijk dat met dat van opvolger Sander Dekker. Precies hetzelfde beleid. Hij had als fractievoorzitter jarenlang PVV-corvee en was daar ook best goed in geworden, met bizarre uitspraken als “asielzoekers komen hier om gratis een borstvergroting te laten doen” of iets in die geest. Klaas doet nu min of meer hetzelfde, al probeert die er nog een kwinkslag aan te geven. Wat qua tactiek wel slim is; Halbe kwam gewoon dom over, Klaas lijkt tenminste grappig. En Halbe zat ook eventjes op het ministerie van BuZa, waar ons Stefke nu dus resideert. En jawel hoor, hij zit er nog maar net en tadaaa: Controverse! Dom en ongefundeerd gelul! Racisme! En niet zo weinig ook.
Suriname here we come
Zembla was er vlot bij; de gewraakte uitspraken zijn van dinsdag 10 juli. Op een besloten bijeenkomst weliswaar, maar ja, iedereen filmt alles tegenwoordig en je doet er goed aan daar rekening mee te houden. Helemaal als je rare dingen gaat roepen over buitenlanders op een internationaal congres. Maar goed, Stef vindt ze natuurlijk helemaal niet raar, want die is met het Halbe-virus besmet. Ik zou het niet vreemd vinden als hij genoeglijk de kleinkinderen voorleest uit het onvolprezen kinderboekje Suriname, here we come.
Want hij vindt Suriname een failed state, niet vanwege de criminele Bouterse, maar omdat er veel etniciteiten bij elkaar wonen. Overigens vergeet hij daarbij te vermelden dat dit door Nederland is veroorzaakt, maar dit terzijde. Een Surinaamse publicist zegt in dit artikel dat groepen daar juist voorbeeldig samenwonen. Ik kan niet beoordelen of dat waar is, maar hoe dan ook slaat de uitspraak nergens op natuurlijk. Edoch, Stef is er heilig van overtuigd dat verschillende bevolkingsgroepen niet vreedzaam samen kunnen wonen. Hij kan niet één land bedenken waar dat gelukt is. Nou ja, de VS en Australië dan, maar die tellen volgens hem niet mee, want daar is de oorspronkelijke bevolking uitgeroeid.
Pardon?
Hier werd ik dus even misselijk, omdat ik tegelijk moest lachen en moest huilen. Los van de ongelooflijke botheid van die opmerking is het natuurlijk niet waar. Native Americans, Aboriginals, Maori’s en Inuïts zijn weliswaar flink gedecimeerd maar zeker niet uitgeroeid. Overigens snap ik in dat kader wel waar die angst vandaan komt, dat onze samenleving wordt overgenomen door immigranten. Dat kunstje hebben we zelf vaak genoeg geflikt. En wij gingen ook niet ff leuk integreren met de plaatselijke bevolking. Die werd, zeg maar, voor het Blok gezet. Of anders op het Blok gezet. Resistance is futile. Tegenwoordig gaat het toch echt andersom meneertje Blok.
Flikker nou toch een keer op met je genetisch bepaald!
“Maar het is genetisch bepaald! Mensen houden niet van vreemden! Als je middenin een multiculti-wijk woont heb je daar enorm last van!”
Speak for yourself dude. Ik heb in de Indische Buurt in Amsterdam gewoond toen de populatie voor zo’n 90% allochtoon was. Ik woon al 14 jaar in ZuidOost waar het rond de 65% ligt. Ik heb helemaal nergens last van, nooit gehad ook. Hoezo genetisch bepaald? Je moest eens weten hoe mijn moeder over buitenlanders denkt. Toch was mijn eerste echte vriendje een Chileen. Ik heb ook nog een Zwitser, een Israëli en een Engelsman in mijn liefdesarsenaal. Bepaalde ziektes zijn genetisch bepaald. Gedrag en tolerantie zijn dat niet.
Baby
Ja, baby’s zijn bang voor vreemden, dat is inderdaad ingebakken. Maar die zijn dan ook weerloos. En joh, weet je wat er gebeurt als een baby enige tijd gehad heeft om kennis te maken met de vreemde? En wist je dat bij grote mensen ongeveer hetzelfde gebeurt? Geleidelijk aan is de vreemde geen vreemde meer, maar gewoon een persoonlijkheid. Nah, je verwacht het niet! Vreemden die bekenden worden, het is een miraculeus fenomeen. Gelukkig heb ik het in mijn leven veelvuldig mee mogen maken. Dat begon al op de kleuterschool, echt waar. Toen ik eenmaal gewend was ging het echt prima met al die vreemde kindertjes en die enge juf. Ik haalde zelfs mijn steltdiploma. En ik durfde mijn vriendje te zoenen, die dat overigens maar raar vond, maar goed, jongetjes en meisjes op elkaar afstemmen is weer een heel ander verhaal.
Mwah
Ja Halbe…uuh Stef, het is heel goed mogelijk om verschillende bevolkingsgroepen bij elkaar te zetten en ze samen te laten leven. In Nederland hebben we jarenlang de verzuiling gehad, in feite hetzelfde principe. Dat ging er meestal redelijk vreedzaam aan toe volgens mij. Ik heb als Hollander weinig met Groningen. Of gewoon niks eigenlijk. Een Fries is geen Limburger of een Zeeuw. Hell, een Amsterdammer is geen Volendammer en die is geen Alkmaarder. Toch ligt de tijd dat we elkaar de hersens insloegen vrij ver achter ons. Dus daar heb je je multiculturele samenleving met oorspronkelijke bevolking waar het, mwah, best wel goed gaat de laatste tijd.
Als ik jou was zou ik eieren voor mijn geld kiezen en opzouten. De hand die Rutte je ongetwijfeld boven het hoofd zal houden, zou ik maar met enige argwaan bezien. Hij zal veel “mwah” laten horen, en je tot in den treure verdedigen. En dan opeens sta je toch op straat. Vraag maar aan Halbe.
And now this:
Ondanks het leeftijdsverschil voel ik me verwand. Ik verheug over me over het vervolg.