Vrouw bij uitstek Stella Bergsma schreef haar mening in een wat bitchy stukje in de Volkskrant. Echter: enkel bitchy in de ogen van een aantal mannen die al jaren een te hoge pet van zichzelf ophebben. Ware ‘kerels’ als een Henk Westbroek, een Erik de Vlieger of ene Charles (met iets van een Broek aan). Stuk voor stuk klassieke voorbeelden van mannen die al lang en breed uitgerangeerd zijn, maar het besef daarvan pertinent onderdrukken. Zelfreflectie is en blijft moeilijk.
Gehoorzaam omhoog likken. #Grachtengordel Anno 2019 pic.twitter.com/g4USQH7RHi
— Erik de Vlieger (@EWdeVlieger) January 14, 2019
De reacties van deze ouwehoerende ouweheren waren dan ook om te huilen. Van het lachen. Want: hoe sneu is het als je je invloedsloze woordendiarree eigenlijk enkel nog kwijt kunt in het riool der tweedracht dat Twitter heet? Als je de volgende generatie opiniemakers enkel nog met minachting kunt bejegenen?
Het is alsof een groep hijgerige, uitgestoten bèta-wolven op leeftijd een mooi teefje heeft ontdekt, dat helaas niet doet wat zij willen, niet jankt op de toon die zij wensen te horen, niet likt waar zij zo graag nog één keertje gelikt zouden willen worden. Een vrouwtje dat hen weigert te pleasen. Hoe is het mógelijk.
De enige optie voor zulke vlooienbalen: een markeerplasje eroverheen doen, in de hoop dat iemand hen ooit nog een keer ruikt. In de weelderige vacht van de desbetreffende wolvin. Het vanzelfsprekend niets kunnende, sufkutterige vrouwtje moet en zal gedenigreerd worden. What else.
Stella accentueerde het denigratiepeleton op Twitter terloops (haha, loops!) door de opmerkingen te retweeten met de kleinerende titels (trutje, kudtje, tutje, meisje) erboven. Een (vast niet) elitaire selectie:
[tekst loopt door onder deze tweets]
https://twitter.com/EinsteinBarbie/status/1084855420215328768
https://twitter.com/EinsteinBarbie/status/1085131424187981824
https://twitter.com/EinsteinBarbie/status/1084852247475994624
https://twitter.com/EinsteinBarbie/status/1084851941862227968
https://twitter.com/EinsteinBarbie/status/1084852288030683139
Wel heertjes, jullie kunnen het niet eens zijn met Stella. Of wel, natuurlijk. Je kunt haar schrijfstijl bekritiseren. Of juist wegens creativiteit loven. Je kunt blaten dat ze maar moet gaan kantklossen of koken, net als de rest van de vrouwen zou moeten doen, die nét iets te hard praten of nét iets teveel mening hebben voor jullie tere gevoel.
Maar in ieder geval opent zij wel de ogen van de meelezende rest, waar het jullie sneu- en kleinzieligheid betreft. Dankjewel daarvoor, Stella.