In de Volkskrant stond een lezenswaardige rapportage over de plasgewoontes van de man. Nog steeds zijn er mannen die zittend plassen iets voor mietjes vinden, het zou zelfs te maken hebben met een patriarchale hang naar controle, of zoiets. Stelletje zeikstralen. Nou maakt het mij geen ruk uit of mijn vriend staat of zit. Hij doet beide, al naar gelang de omstandigheden, al heb ik hem nooit gevraagd wat, wanneer en waarom. Ik weet dat hij ook zittend plast omdat ik dat gewoon kan zien, de wc-deur blijft bij een kleine boodschap meestal gemakshalve open zodat we tegen elkaar kunnen blijven praten.

Bron: pixabay.com
Het blijkt dat zittend plassen voor de man qua gezondheid niet uitmaakt (iets wat de hardcore zeiksnor nog wel eens als argument van stal haalt), maar dat het hygiënischer is snapt een kind. Nou maal ik niet om een paar spetters. Ik haal sowieso bijna elke dag wel even een doekje over pot en bril, wel zo fris, niewaar. Trouwens, een vrouw die plast krijgt ook de nodige spetters tegen haar benen.
En over die vrouwen moeten we het toch ook even hebben. Wij hebben het natuurlijk niet makkelijk in het openbare leven, als het op de plee aankomt. Openbare toiletten zijn schaars en er wordt al jaren gestreden voor meer mogelijkheden. Daar zit wel wat schot in. Er schijnt een app te zijn waarop te zien is waar je terecht kunt, en halleluja, er is nu zelfs een vrouwenurinoir ontworpen. Maar voor die breed is uitgerold zijn we natuurlijk weer jaren verder, dus ondertussen is het nog steeds behelpen.
Daarom is het des te erger dat de zeikwijven er vaak zo’n enorme tyfuszooi van maken. In een soort panische manie voor hygiëne, nota bene. Uit angst voor enge ziektes die zich mogelijkerwijs via de spetters en/of zweetklieren van een voorgangster aan de bril zouden kunnen hebben gehecht, gaan ze erboven hangen. Jawel, vrouwen die staand proberen te plassen. Zonder handig verlengstuk om de straal te richten, en met kramp in de benen wegens de onhandige houding, resulteert dit in een waterballet waar de gemiddelde man nog een puntje aan kan zuigen. Terwijl ze zich ondertussen met de handen aan de zelden of nooit gereinigde muur of deur in evenwicht proberen te houden. Met een geheel uniek bacteriefestijn op die handjes geplakt, wordt vervolgens het wc-papier gepakt en tussen de benen door gehaald. Kweenie hoor, maar volgens mij schiet je toch een beetje je hygiënische doel voorbij op die manier.
Zullen we voortaan gewoon allemaal netjes gaan zitten? Wel zo fris, voor jezelf, voor degene die na jou komt en ook voor de schoonmaker. Dan zijn we in elk geval van dit gezeik af.
Hm. Ja en nee. Ik ga écht niet op een toilet naast de snelweg (meestal onderweg in Duitsland) zitten. Die metalen dingen zijn zó goor dat hangen de enige optie is. Waarbij ik absoluut niks aanraak (ik ben inmiddels goed getraind in hangplassen) en het wc-papier van tevoren al in mijn handen heb. Maar op een pompstation-toilet ga ik inderdaad gewoon zitten. Of elders. En het is ongelooflijk wat sommige dames er in die hokjes van breien, inderdaad. Maar áls de wc al smerig is en ik echt nodig moet, ga ik hangen. Seurry. Maar het blijft een hoop gezeik, inderdaad.