Mijn vak heeft onregelmatige werktijden. Soms werk ik dagen achtereen non-stop door en soms moet ik pas rond het avondeten ergens zijn voor een set-bespreking. Heel vaak ben ik in de middag vrij. En een vrije middag vind ik heerlijk om op de bank door te brengen. Met een wijntje op de bijzettafel.
Heel vaak lees ik dan een boek. Of ik bingewatch een Netflix-serie. Dat vind ik prettig. Zo’n middag gebruik ik om naar een heel andere wereld af te reizen. Weg werkelijkheid, hallo fantasiewereld vol draken, feeën, heksen en trollen. Kop leeg.
En heel soms kijk ik naar de ‘gewone tv’. Maar dat is zó vreselijk. De programma’s die worden uitgezonden, die gaan op zich nog wel. Je kunt immers kiezen uit zo verschrikkelijk veel zenders dat het raar zou zijn om naar stomme tv te gaan zitten staren. Ik ben bijvoorbeeld helemaal verslaafd aan van die shows waar mensen op zoek gaan naar een leuk huisje op het platteland, of zo’n programma waar een echtpaar gevolgd wordt, die een raar huis gaat bouwen. Daar kan ik nog best mee ontspannen.
Waar het dan mis gaat? Bij de reclames tussendoor. Neem zo’n advertisement van “wijkopenjouwautovoorschandaligweiniggeldoppuntenel”. Waar één of ander lijk met een belachelijk slecht getrainde stem loopt te gillen dat ‘de prijs zó verrassend goed was dat hij niet meer lang na hoefde te denken’ of zoiets. En die oude man schudt daarna de hand van één of andere nitwit in een bedrijfspakkie. Ver-schrik-ke-lijk.
Ik ben misschien een snob, maar als je toch je hele leven droomt van een acteercarrière en je eindigt je loopbaan met een dergelijke klus, dan kan je toch beter maar aan het begin van je pathetische kutleven die spreekwoordelijke kogel door je acteurskop jagen? Sorry, klinkt misschien wat (te) hard. Ik bedoel: de hele spot schreeuwt armoede, enorme onkunde en te laag budget. En dat begrijp ik op zich nog best, maar je zíét die acteurs doodongelukkig zijn.
Als je in zo’n draak van een reclamespot komt, dan weet je dat je gefaald hebt als acteur. Dan had je beter voor een carrière als kassameisje kunnen gaan. Misschien was je dan nog nuttig geweest.

bron: pixabay.com (credits: skeeze)