Nadat ik hem ge-appt had dat we moesten praten, was ik zo mogelijk nóg nerveuzer. Ik wilde hem het liefst meteen confronteren. Zien hoe hij reageert. Zijn lichaamstaal observeren en zijn ogen zien op het moment dat ik hem vertel dat ik zijn app per ongeluk (ja, tuurlijk…) gelezen had. Een antwoord in de vorm van platte tekst op een beeldscherm kan immers zo fout geïnterpreteerd worden…
Maar ik wist niet zo goed wat er aan lichaamstaal te lezen viel. Toen ik hem vertelde dat ik ‘per ongeluk’ dat bericht had gezien dat op zijn telefoon binnenkwam en dat ik van de woorden “Het was weer leuk, schatje” nogal geschrokken was, reageerde zijn lichaam namelijk zo goed als helemaal niet. En daarnaast was ik zelf vooral niet voorbereid op de woorden: “En waarom kijk jij op mijn telefoon?!?”
“Nou, dat ging per ongeluk, dat zei ik toch. Je foon lag daar en het scherm ging aan. Toen zag ik het. Maar leg jij mij die tekst dan eens uit?” stotterde ik.
Dat kon hij best. Maar hij ging eerst even nadenken of hij dat nog wel wilde. Het feit dat ik zijn privéberichten las én hem ook nog eens verdacht van weet-ik-veel wat, daar moest hij eerst goed over nadenken. Dat zei hij, terwijl hij zijn jas weer aan wilde doen.
“Ga je nu weg?” vroeg ik, ietwat verbaasd.
“Ja, ik ga naar huis. Nadenken.”
“Oh nee, je bent mij tenminste een eerste verklaring schuldig. Je kunt mij nu niet achterlaten met alleen maar vragen en geen enkel antwoord. Dat is niet fair.”
“Dat jij meteen van het allerergste uitgaat. Dát is niet fair.” riep hij. “Weet je wel hoeveel pijn mij dat doet, het feit dat ik nu wéér in het verdachtenbankje sta?”
“Stel je niet aan. Wat wil je dan dat ik doe? Die woorden negeren? Ik las toch echt ‘het was leuk, schatje’. Iedere vrouw gaat daarvan steigeren. Zeg mij dan tenminste van wie die woorden kwamen? Wat jouw relatie met die vrouw is? Dat ben je mij toch wel verschuldigd.”
Ik was best trots op mijn assertieve reactie.
Met een zucht ging hij weer terug op de bank zitten. Hij ritste zijn jas weer open.
“Sjongejonge, als je het dan écht per se wilt weten…”

bron: pixabay.com 2212961
Alle blogs van Emma vind je >> hier <<